הדרך הנכונה להזמין סיכומי מאמרים

סיכום מאמרים אוטומטי

student

גולשים רבים מאמינים כי קיים סיכום מאמרים אוטומטי, כלומר – תוכנת אינטליגנציה מלאכותית שיכולה לסכם מאמרים. נתחיל מהסוף. אין כזה דבר. אנו עדיין רחוקים שנים רבות ואולי עשורים ממצב שאינטליגנציה מלאכותית תוכל לסכם מאמר אקדמי באופן שיועיל בדרך כלשהי לקורא. ובכל זאת, אם כותבים בגוגל automatic summaries מקבלים הרבה אתרים שמציעים סיכום מאמרים אוטומטי באנגלית, ואפילו בעברית ישנו אתר שמציע סיכום אוטומטי:

אז מה האתרים האלה עושים? חלק מהאתרים באנגלית אכן מציעים סיכום אוטומטי של טקסטים קצרים (הרבה יותר קצרים מאשר מאמרים אקדמיים, ולכן לא מתאימים למאמרים אקדמיים), אבל התוצאה פשוט לא הגיונית, ובוודאי שלא יכולה להועיל לקורא שמעוניין לקרוא סיכום טוב של המאמר. להרחבה ודוגמא ראו סקירה על סיכום אוטומטי באתר סיכומים. האתר Smodin שמציע סיכום בעברית למעשה לא מציע סיכום אלא איתור של שלושה משפטי מפתח. מבדיקה שערכנו אין מה לומר, היכולת של ה-AI לזהות משפטי מפתח באמת מרשימה. בחלק גדול מהמאמרים שבדקנו אכן המערכת זיהתה שלושה משפטי מפתח חשובים. אבל המרחק בין זיהוי שלושה משפטי מפתח לבין סיכום של המאמר הוא עצום. למעשה, כשמדובר במאמרים אקדמיים אין שום תועלת בזיהוי של משפטי מפתח, כי התקציר (abstract) של המאמר כבר עושה את זה, ומציג בתמציתיות את הנושאים העיקריים במאמר. לכן, למרות שאתר Smodin מצליח באופן מרשים יחסית לזהות שלושה משפטי מפתח במאמר, אין בכך תועלת במאמרים אקדמיים, שבהם ה-abstract כבר עושה את זה טוב יותר.

ומה עם תרגום?

לא זו בלבד שהאתרים שמציעים סיכום אוטומטי מניבים טקסטים לא הגיוניים או לא שמישים, הם מציעים את הטקסטים באותה שפה שבה המאמר. לכן, אם יש לכם מאמר באנגלית ואתם מעוניינים בסיכום בעברית על מנת ללמוד את המאמר, להבין אותו, להשתמש בו בסקירת ספרות וכד' – תיאלצו לעשות אחד משניים: לתרגם את המאמר לעברית ואז לנסות לבצע סיכום אוטומטי, או לנסות לבצע סיכום אוטומטי למאמר באנגלית, ואז לתרגם את הסיכום. מכיוון שהתוצאה של הסיכום האוטומטי אינה הגיונית גם כך, מלאכת התרגום תהיה קשה וספק אם המתרגם יצליח להתחקות אחרי הרעיון של המאמר המקורי מתוך הסיכום. סיכום אנושי יכול להיכתב ישירות בעברית, ללא צורך בתרגום.

תהליך הזמנה אוטומטי – סיכום אנושי

אז אם אין עדיין טכנולוגיה לסיכום אוטומטי, מה כבר יש? אתר Sicum.co.il גאה להציג את המערכת היחידה שמאפשרת תהליך הזמנה אוטומטי לחלוטין של הסיכומים. הזמנת סיכומים באתר Sicum.co.il מתבצעת באופן אוטומטי לחלוטין כאשר אתם קובעים את היקף הסיכום ואת לוח הזמנים לביצוע הסיכום, והמחירים מתעדכנים בצורה אוטומטית בהתאם למאפייני הסיכומים שבחרתם. תהליך ביצוע ההזמנה אוטומטי לגמרי והמאמרים שלכם נשלחים למסכמים מיידית לאחר ההזמנה. לאחר תהליך ההזמנה האוטומטי, מסכם אנושי לחלוטין מקבל את המאמר ומקדיש לו את מלוא תשומת הלב שרק מסכם אנושי יכול לתת, כדי שהסיכום שלכם יהיה כתוב בצורה הגיונית וקולחת, ויעזור לכם להבין את המאמר.

שיתוף: