הדרך הנכונה להזמין סיכומי מאמרים

חדש באתר Sicum.co.il – סיכום מקוצר

סיכום מקוצר

עד אתמול היו באתר סיכום רק שני סוגי סיכומים, סיכום רגיל וסיכום מורחב. נראה היסטוריה, נכון? כי מהיום יש באתר סיכום שלושה סוגי סיכומים: סיכום מקוצר, סיכום רגיל, וסיכום מורחב.

 

מה ההבדלים בין סיכום רגיל, סיכום מקוצר וסיכום מורחב?

סיכום רגיל הוא סיכום בהיקף של 2-3 עמודים לפי מבנה המאמר. מה הכוונה לפי מבנה המאמר? הכוונה היא שעבור כל פרק ראשי במאמר יהיה גם פרק בסיכום. כך הקורא מרוויח פעמיים. גם הוא יכול להיות בטוח שכל פרק במאמר מסוכם בסיכום, ושהמסכם לא החליט "להשמיט" פרק מסויים, וגם קל לו להתמצא במאמר. לדוגמא, במקרה שהקורא רוצה הרחבה לגבי נושא מסויים, קל לו למצוא את החלק המקביל במאמר לצורך קריאה נוספת.

סיכום מורחב זהה לסיכום רגיל מהבחינה הזאת, רק שהוא בהיקף כפול – 5-6 עמודים במקום 2-3. הסיכום המורחב מפורט יותר ונכנס יותר לעומק המאמר. סיכום מורחב מרחיב יותר על הרקע התיאורטי, כולל יותר פירוט על שיטת המחקר, מציג את הממצאים בצורה מפורטת יותר וכך גם את המסקנות, והכל בהתאם לפרקים שקיימים במאמר עצמו.

ההבדל בין סיכום רגיל וסיכום מורחב, אם כן, הוא רק בהיקף (מספר העמודים של הסיכום) וברמת הפירוט. סיכום מורחב הוא ארוך יותר ומפורט יותר מסיכום רגיל. סיכום מקוצר, לעומת זאת, שונה מסיכום רגיל וסיכום מורחב לא רק בהיקף אלא לפעמים גם במבנה.

סיכום מקוצר הוא סיכום בהיקף של כעמוד אחד. כיוון שהסיכום קצר יותר, לא תמיד יש מקום להכניס את כל הפרקים של המאמר, ולכן לפעמים בסיכום מקוצר המבנה לא יהיה אחד לאחד לפי מבנה המאמר. לרוב מבנה המאמר נשמר גם בסיכומים מקוצרים, אבל למסכם יש שיקול דעת לשנות מעט את המבנה כדי להכניס את עיקרי הדברים במאמר בעמוד אחד, בצורה שתהיה כמה שיותר ברורה ומועילה. לכן סיכום מקוצר מציג את המאמר בצורה כללית יותר ומקוצרת, ושואף להציג את עיקרי הדברים במאמר בצורה קוהרנטית ותמציתית.

 

למה בעצם הוספנו סיכום מקוצר?

התשובה הפשוטה היא – כיוון שלקוחות רבים ביקשו. וזאת גם התשובה הנכונה אבל זאת לא הסיבה היחידה. מעבר לזה שלקוחות ביקשו להוסיף את האפשרות לסיכום מקוצר באתר, יש סיבה טובה לכך שהם ביקשו את זה. העולם עובר היום לטקסטים יותר ויותר קצרים. לאנשים אין זמן, סבלנות או רצון לקרוא טקסטים ארוכים מדי. תרבות האמ;לק כבר מאחורנו, וכיום אפילו אמ;לק לא מספיק קצר, אנשים רוצים תשובה קצרה ומדוייקת שתסביר בצורה התמציתית ביותר על מה מדבר המאמר. אנו בסיכום החלטנו להתקדם עם השינוי התרבותי הזה ולהוסיף גם סיכום מקוצר, לצד הסיכומים המסורתיים הרגיל והמורחב. כלומר ההתקדמות לא באה על חשבון הסיכומים הטובים והאהובים, אלא בנוסף ובמקביל אליהם.

 

מה היתרונות של סיכום מקוצר?

לסיכומים מקוצרים יש שני יתרונות עיקריים. קודם כל, הסיכומים המקוצרים הם קצרים יותר ולכן הרבה יותר קלים ומהירים לקריאה. סיכום מקוצר הוא הדרך הטובה ביותר להבין מה קורה במאמר, בקריאה מינימלית. היתרון העיקרי השני של הסיכום המקוצר הוא שהוא זול יותר. העובדה שסיכומים מקוצרים זולים יותר חשובה מכיוון שזה אומר שניתן לסכם ולקרוא הרבה יותר מאמרים באותו תקציב. זה חשוב במיוחד לסטודנטים ואנשי מחקר שצריכים לקרוא ולהכיר כמויות גדולות של מאמרים. ניתן להזמין סיכומים מקוצרים של כמות גדולה של מאמרים, ולאחר קריאת הסיכומים המקוצרים, לבחור מעט מתוך המאמרים שחשובים במיוחד לצורך המחקר או העבודה, ולהזמין עבורם סיכומים מורחבים. כך סיכומים מקוצרים למעשה עוזרים לעבודה נכונה יותר על העבודה הסמינריונית, התזה או המחקר.

 

מה ההבדל בין סיכום מקוצר לתקציר?

לעתים מתבלבלים בין סיכום מקוצר לבין תקציר, ומכנים סיכום מקוצר "תקציר". זה לא שהכינוי "תקציר" לא מתאים לסיכום מקוצר, אבל זה עשוי לבלבל מכיוון שתקציר הוא שם השמור לחלק ספציפי במאמר מדעי, התקציר (abstract). לכן למרות שהכינוי "תקציר" עשוי להתאים לסיכום מקוצר, נשתדל לא לקרוא לו כך כדי למנוע בלבול עם תקציר המאמר. ישנם שני הבדלים עיקריים בין סיכום מקוצר לבין תקציר המאמר. ראשית, בדרך כלל (אמנם לא תמיד) תקציר יהיה קצר יותר מסיכום מקוצר. לרוב תקצירי המאמרים הם בהיקף של פחות מעמוד אחד, בעוד סיכום מקוצר הוא בהיקף של עמוד אחד. הבדל נוסף וחשוב בין תקציר המאמר לבין סיכום מקוצר הוא שלעתים קרובות (גם – לא תמיד) תקצירים כתובים לפי מבנה מוכתב מראש של כתב העת. המבנה הזה חשוב לצורך אחידות בכתב העת, אבל הוא לא בהכרח הדרך הטובה ביותר לסכם את המאמר. בסיכום מקוצר יש חופש למסכם לבחור במבנה אחר אם הוא סבור שזה יעזור להציג את עיקרי הדברים במאמר בצורה ברורה יותר וטובה יותר.

 

איך מזמינים סיכום מקוצר?

להזמנת סיכום מקוצר פשוט לחצו על הכפתור כאן 👇 למטה וגררו את המאמרים שאתם רוצים לסכם לתיבה.

שיתוף: