הדרך הנכונה להזמין סיכומי מאמרים

איך לבחור סוג סיכום באתר Sicum.co.il?

איך לבחור סוג סיכום

אתר סיכום מציע שלושה סוגי סיכומים, אשר נבדלים ביניהם בהיקף ובמבנה: סיכום רגיל, סיכום מורחב וסיכום מקוצר. מדריך זה יעזור לכם לבחור את סוג הסיכום המתאים ביותר למטרה שלכם.

 

שימוש בסיכומים לכתיבת סקירת ספרות

לא משנה אם אתם סטודנטים שכותבים סקירת ספרות לעבודה הסמינריונית או חוקרים שכותבים סקירת ספרות למאמר שאתם מפרסמים, סוג הסיכום המומלץ לצורך רוב המאמרים שמשמשים בסקירת הספרות הוא סיכום רגיל. נשתמש בסיכום מורחב רק עבור מאמרים שהם מרכזיים למאמר או לעבודה שלנו. נמחיש זאת באמצעות דוגמא. נניח שאנחנו כותבים מאמר על הבניית זהות ישראלית בקרב יוצאי ברית המועצות לשעבר. סקירת הספרות תכלול פרק על הבניית זהות באופן כללי, וגם על אוכלוסיית יוצאי ברית המועצות לשעבר באופן כללי. המאמרים שישמשו אותנו לכתיבת פרקים אלה אינם מרכזיים למאמר שלנו, ולכן מספיק סיכום רגיל. לעומת זאת, אם נמצא מאמר שעוסק בהבניית זהות ישראלית בקרב יוצאי ברית המועצות לשעבר, שהוא נושא המחקר שלנו, נרצה להתייחס למאמר זה בהרחבה, ולכן הסיכום המתאים עבור מאמר זה הוא סיכום מורחב.

אז מתי מתאימים סיכומים מקוצרים? סיכומים מקוצרים עוזרים בכתיבת סקירות ספרות בשני מקרים עיקריים:

  1. לפנינו כמות גדולה של מאמרים ואנחנו מתלבטים אילו מהם בכלל להכניס לסקירה. נוכל להזמין סיכומים מקוצרים עבור כל המאמרים, ולאחר מכן להזמין סיכומים רגילים או מורחבים עבור המאמרים שבחרנו.
  2. כתבנו כבר סקירה ואנחנו רק רוצים לעדכן אותה בעקבות מאמרים חדשים שהתפרסמו בינתיים. במקרה זה אין לנו צורך להתעמק במאמרים אלא רק להבין את ה"היילייטס" שישמש אותנו לעדכון הסקירה. גם במקרה זה סיכומים מקוצרים יספיקו.

 

שימוש בסיכומים ללמידה למבחן

לשימוש בסיכומים ללמידה למבחן מומלץ ברוב המקרים סיכום רגיל. סיכום רגיל יעזור להבין את רוב מאמרי הקורס ברמה טובה שתעזור לכם להתכונן למבחן. עם זאת, אם יש מאמרים מרכזיים בקורס, מאמרים שנדונו בקורס בהרחבה ולעומק, או שהמרצה ציינה שחשוב להתכונן עליהם למבחן, מומלץ להיעזר בסיכום מורחב עבור מאמרים אלה.

גם סיכומים מקוצרים יכולים לעזור ללמידה למבחן, אבל לא כתחליף לקריאת המאמרים. ניתן להיעזר בקריאת סיכומים מקוצרים לפני קריאת המאמר עצמו. הסיכום המקוצר נותן מעין הקדמה לקריאה ועוזר לסטודנט להבין את הרעיון הכללי של המאמר לפני קריאתו. הדבר מקל מאוד על ההבנה של המאמר וגם מקצר את זמן הקריאה.

 

שימוש בסיכומים ללמידה שוטפת לאורך הסמסטר

בלמידה שוטפת לאורך הסמסטר המטרה היא להכיר את עיקרי המאמר כדי להבין טוב יותר את השיעור, ולכן לצורך למידה שוטפת לאורך הסמסטר מספיקים סיכומים רגילים של המאמרים. יתרון נוסף של סיכומים רגילים לצורך למידה שוטפת לאורך הסמסטר היא שהסיכומים נשארים לכם אחר-כך גם לצורך חזרה למבחן.

 

שימוש בסיכומים ללמידה עצמית מתוך עניין

רוצים ללמוד על נושא כלשהו? לחקור משהו מעניין? נקלעתם לויכוח אינטרנט ואתם רוצים להביא ראיות מדעיות? סתם אוהבים לקרוא מאמרים מעניינים? ברוב המקרים ללמידה מתוך עניין סוג הסיכום המתאים הוא סיכום רגיל. אם מצאתם מאמר מורכב שממש מעניין אתכם, ניתן לשקול להזמין סיכום מורחב, אבל ברוב המקרים הסיכום המתאים ללמידה ומחקר מתוך עניין אישי הוא סיכום רגיל.

 

שימוש בסיכומים להכנת מצגת ולהצגת מאמר

הרבה פעמים אנחנו נדרשים להכין פרזנצטיה על מאמר. לא משנה אם קיבלתם את זה כמטלה אקדמית, מקצועית, או מכל סיבה אחרת, סיכומי מאמרים יכולים לעזור לכם בהכנת הפרזנטציה. לצורך הכנת המצגת בדרך כלל מספיק סיכום רגיל. עם זאת, אם בנוסף להכנת המצגת עצמה אתם צריכים גם להציג את המאמר, לדוגמא בצורה פרונטלית או בפגישת זום וכדומה, תצטרכו להוסיף הסברים בעל-פה מעבר למה שכתוב במצגת, ולפעמים גם לענות על שאלות. לכן, אם בנוסף להכנת המצגת עצמה אתם צריכים גם להציג את המאמר, סוג הסיכום המתאים הוא סיכום מורחב.

 

שימוש בסיכומים לצורך הכנת מטלות אקדמיות

לפעמים סטודנטים נדרשים להכין מטלות אקדמיות שמתבססות על מאמרים, למשל: ניתוח מאמר, סיכום אינטגרטיבי, ועוד. סיכום טוב של המאמר או המאמרים יכול להקל על הסטודנטים בכתיבת המטלה. אם אתם נדרשים לניתוח המאמר וקיבלתם שאלות על המאמר, לרוב הסיכום המתאים לכם יהיה סיכום מורחב, כיוון שהסיכוי שתמצאו בו את המידע שדרוש כדי לענות על השאלות הוא גדול יותר. גם אם הסיכום עצמו לא יכיל את המידע הדרוש, סיכום מורחב מהווה "מפה" מפורטת יותר של המאמר, וכך תוכלו להתמצא טוב יותר במאמר לצורך איתור המידע הדרוש למענה על השאלות. אם אתם צריכים להכין סיכום אינטגרטיבי של כמה מאמרים, סיכומים רגילים של כל אחד מהמאמרים יוכלו לעזור לכם.

 

סיכום

סיכומים רגילים מתאימים לרוב השימושים, ולכן קוראים להם "סיכומים רגילים". סיכומים רגילים הם בהיקף ומבנה שמתאים לרוב השימושים בסיכומים, בין היתר לכתיבת סקירות ספרות, למידה למבחן, למידה שוטפת לאורך הסמסטר, למידה עצמית מתוך עניין, ועבור חלק מסוגי המטלות האקדמיות המבוססת על מאמרים.

סיכומים מורחבים מתאימים לכתיבת סקירות ספרות כאשר מדובר במאמר מרכזי למחקר שלכם או לעבודה שלכם, לצורך למידה למבחן כאשר מדובר במאמר מרכזי לקורס, ללמידה עצמית כאשר המאמר מורכב או כאשר אין מגבלת תקציב, להכנת מצגות ופרזנטציות, וככלי עזר עבור מטלות אקדמיות הדורשות ניתוח של המאמר.

סיכומים מקוצרים מתאימים לכתיבת סקירות ספרות כאשר יש צורך לברור בין כמות גדולה מאד של מאמרים או כאשר אתם נדרשים לעדכן סקירה קיימת בלבד, או לצורך למידה אבל לא כתחליף לקריאת המאמר המלא אלא כהקדמה לקריאת המאמר המלא.

צריכים סיכומים מקוצרים, רגילים או מורחבים? לחצו על הכפתור כאן 👇 למטה וגררו את המאמרים שלכם לתיבה.

שיתוף: